NIXSolutions: Важливі тренди SMM 2022-2025 років

Станом на 2022 рік у світі налічується приблизно 4,59 мільярда користувачів соціальних мереж. Це значно більше порівняно з лише 2,5 мільярдами користувачів у 2017 році.

Очікується, що в найближчі роки використання соціальних мереж зросте ще більше. Однак експерти прогнозують, що найпопулярніші платформи можуть втратити значну кількість своїх користувачів, оскільки нові платформи з’їдають їхню частку ринку.

NIX Solutions

І в цьому звіті ми розглянемо 3 з найважливіших тенденцій соціальних мереж, за якими слід стежити протягом наступних кількох років.

Популярність TikTok зростає разом із поколінням Z

Facebook є найпопулярнішою платформою соціальних мереж. Але TikTok є додатком для молодшого покоління. І він набирає популярність навіть швидше, ніж прогнозували експерти.

Прогнози eMarketer показують, що відсоток користувачів Facebook молодше 25 років впаде нижче 15% у 2023 році.

П’ята частина покоління Z (люди віком від 10 до 25 років) витрачає на TikTok більше п’яти годин на день.

Опитування ExplodingTopics показало, що відео TikTok надзвичайно ефективні для брендів, які хочуть продавати свою продукцію поколінню Z.Майже 40% людей покоління Z кажуть, що відео TikTok – те місце, де вони дізнаються про нові продукти.

Наявність такої аудиторії означає, що маркетингові гроші надходять у TikTok з небаченою раніше швидкістю.

На початку 2020 року лише 16% маркетологів сказали, що вони використовують платформу. У 2021 році ця кількість сягала вже 68%.

Ринкові прогнози показують, що дохід від реклами TikTok перевищить дохід від YouTube у 2024 році. Оцінки показують, що цього року TikTok отримає понад 11 мільярдів доларів доходу від реклами в США.

За словами маркетологів, ефективність платформи також значно зросла.

У 2021 році лише 3% маркетологів сказали, що це найефективніша платформа для досягнення їхніх бізнес-цілей. У 2022 році це число зросло на 700%, причому 24% сказали, що платформа була найефективнішою.

Соціальні мережі для підтримки нетерплячих клієнтів

Сучасні споживачі не терплячі. Вони хочуть відповіді на свої проблеми негайно. Опитування HubSpot показало, що 90% споживачів чекають негайної відповіді від бренду, коли у них виникають запитання щодо обслуговування клієнтів.

Цей попит на швидкість і особисту увагу змушує багато брендів пропонувати клієнтам обслуговування та підтримку через соціальні мережі.

Zendesk повідомила, що з 2020 по 2021 рік кількість запитів на обслуговування клієнтів у соціальних мережах зросла на 20%.

Станом на 2017 рік 33% американців використовували соціальні мережі, щоб поскаржитися на бренд.

Опитування 2022 року показало, що 75% користувачів Twitter, 59% користувачів Facebook і 34% користувачів Instagram звертаються до брендів на соціальних платформах. Близько половини цих людей звертаються з приводу питань обслуговування клієнтів.

Хоча дехто може швидко подумати, що публічні скарги знижують цінність бренду, багато компаній швидко реагують і перетворюють ці випадки на можливість. Реагуючи на негатив, бренд показує, що він активно прислухається до покупців і може створити лояльність до бренду.

Але наскільки швидко – це швидко, коли справа доходить до відповідей у ​​соціальних мережах?

Опитування Sprout Social показало, що 22% споживачів хочуть отримати відповідь протягом 1-2 годин, а ще 22% заявили, що очікують відповіді протягом 2-12 годин.

Однак лише близько половини брендів відповідають очікуванням клієнтів щодо часу відповіді.

Управління кризовими ситуаціями в соціальних мережах

Понад 95% підприємств очікують, що протягом наступних двох років відчують кризу, але, наприклад, станом на 2020 рік менше 40% бізнес-лідерів Сполучених Штатів мали «дуже відповідний» антикризовий план.

Оскільки так багато споживачів використовують соціальні медіа, багато з цих криз відбуватимуться на соціальних платформах.

Інформація швидко поширюється в соціальних мережах, а тому відносно незначна проблема може перерости в кризу, якщо бренди не відстежують свої соціальні канали.

Згідно з опитуванням PRWeek у 2022 році, 88% респондентів повідомили, що їм потрібна допомога в соціальному вислуховуванні, а 89% хочуть покращити свою здатність оцінювати потенційні проблеми.

У розпал кризи споживачі сьогодні хочуть, щоб бренди були прозорими та чесними.

Одне опитування показало, що 34% споживачів очікують, що бренди відреагують на кризу протягом 30 хвилин у соціальних мережах.

В опитуванні, проведеному на замовлення Twitter, 61% користувачів сказали, що бренди повинні визнавати моменти кризи у своїй рекламі та комунікації, коли вони виникають.

Майже 90% користувачів соціальних мереж кажуть, що компанії можуть відновити їхню довіру, якщо визнають помилку та будуть чесними щодо кроків для вирішення проблеми.

Якщо ви вважаєте, що вашому бізнесу потрібна допомога у сфері SMM, можна звернутися до спеціалістів NIXSolutions. Ця команда успішно працює вже більше 20 років, і ось що кажуть клієнти про співпрацю з NIX – glassdoor.com/Reviews/NIX-Solutions-Reviews